Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

štvrtok 15. februára 2018

MILLMAN, DAN - DVANÁSŤ BRÁN NA CESTE K OSOBNÉMU RASTU

MILLMAN, DAN

DVANÁSŤ BRÁN NA CESTE K OSOBNÉMU RASTU
(Everyday Enlightenment: The Twelve Gateways to Personal Growth)

Eugenika, Bratislava, 2010
obálka Miroslav Nemec
1. vydanie
ISBN 978-80-8100-164-2

motivácia, rozvoj osobnosti, psychológia sociálna, ezoterika,
416 s., slovenčina
hmotnosť: 309 g

mäkká väzba
stav: veľmi dobrý

4,90 €

*olepa*  in **S7S**

Dan Millman v tejto knihe sústreďuje svoju životnú filozofiu do dvanástich princípov, ktoré zodpovedajú dôležitým aspektom nášho života a preto sú zároveň živnou pôdou pre získavanie životných skúseností a múdrosti. Bežný každodenný život je našou najlepšou duchovnou školou. Sme tu na to, aby sme sa rozvíjali a tešili z toho, čo nám naša ľudská existencia prináša. Nájdete tu pekné myšlienky, občas správne odľahčený prístup a najmä praktické rady, odporúčania, otázky na zamyslenie aj telesné cviky.
Uvedomelá relaxácia

Zatiaľ čo nie vždy ste v psychickej pohode, môžete aspoň vedome uvoľniť zbytočné svalové napätie. Vaše svaly sa však uvoľnia až vtedy, keď budete vedieť, ako taká relaxácia vyzerá. Mnohí z vás už dávno zabudli, aké to je sedieť, stáť alebo chodiť s mačacou ľahkosťou. Niektorí sa dokážu úplne uvoľniť iba v spánku, alebo v otupenosti navodenej požitím upokojujúcich liekov, pitím alkoholu, alebo užívaním drog. Keď vaše telo už raz zakúsi hlbokú relaxáciu, môže si neskôr vaša pravá mozgová hemisféra ľahšie navodiť rovnaký stav. a to aj keď sa nebudete nachádzať práve v najpriaznivejších podmienkach.

Ak máte možnosť, nájdite si desať minút na nasledujúce cvičenie zamerané na navodenie hlbokej relaxácie. 1 2 3 4 5
1. Začnite tým, že si pohodlne ľahnete na chrbát. Ak chcete, podložte si vankúšmi kolená, paže alebo hlavu ...jednoducho si urobte pohodlie, aby ste sa cítili čo najpríjemnejšie.
2. Uvedomte si, že vaše telo svojou váhou tlačí na podložku a všimnite si, že aj podložka rovnako tlačí na vaše telo.
3. Predstavte si, že vaše telo je ťažké, príjemne ťažké; ťažká je vaša koža, kosti, celé telo.
4. Nerozmýšľajte, prečo je tomu tak, nemyslite na to, že máte uvoľniť. Zamerajte sa na chodidlá, začnite od nich a znovu si uvedomte, ako veľmi ste ťažkí. Od ťažkých chodidiel pokračujte cez lýtka, kolená a stehná, ktoré vám tiež postupne oťažievajú, až po pás, k bruchu a krížovej oblasti. Potom postupujte trupom hore k hrudníku k ramenám a skĺznite k pažiam cez ramená, lakte, predlaktie a dlane až k prstom.
5. Potom pozvoľna uvoľňujte krk, čeľusť, uši, bradu, nos, oči, čelo a vlasovú časť.
6.  V tomto stave nesmiernej ťažkosti, ktorá obostiera vaše telo, máte najlepšiu príležitosť na snívanie. Predstavte si, že práve športujete alebo hráte na hudobnom nástroji. Keď ste sa zbavili prebytočného napätia, vaše počínanie sa vtlačí do pravej mozgovej hemisféry oveľa účinnejšie ako iba telesným cvičením. V časoch, keď som sa venoval gymnastike, som často vykonával toto cvičenie s vynikajúcimi výsledkami.
7. Skôr ako sa vrátite k normálnemu stavu, uvedomte si znova svoje telo a zapamätajte si, aký je rozdiel medzi oddychom a stavom hlbokého uvoľnenia.
8. Potom sa tri razy zhlboka nadýchnite, každý nasledujúci nádych bude hlbší ako len predchádzajúci. Uvidíte, že sa budete cítiť sviežo a pružní ako mačka, a v sede aj v stoji si stále ešte budete uvedomovať vláčnosť a krehkosť svojich pohybov.

Spomalené pohyby ako prostriedok na dosiahnutie pocitu pohody a na obnovu vnútornej energie

Tým, že sa naučíte zámerne spomaľovať určité bežne vykonávané pohyby, prispejete ku kvalite sebauvedomenia a zhodnotenia každého gesta, ktoré vykonávate. Všimnete si aj také stavy napätia, ktoré by ste inak nezaregistrovali. Nasledujúce cvičenie vám túto schopnosť priblíži: 
1. Vykonávajte nejaký dobre známy pohyb, napríklad vracanie loptičky pri tenise, alebo ako pri hre obľúbenej časti skladby na hudobnom nástroji. Môžete tiež skúšať golf. Celý pohyb celkom tri razy zopakujte: Prvýkrát ho vykonávajte normálnou rýchlosťou, druhýkrát spomaľte na polovičku a tretíkrát pracujte tak pomaly, aby ste na diaľku budili dojem, že sa skoro vôbec nepohybujete.