Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

piatok 16. februára 2018

TOMAN, IVO - DEBORDELIZACE HLAVY

TOMAN, IVO

DEBORDELIZACE HLAVY
Zprimitivněte k úspěchu

TAXUS, Praha, 2009
obálka Alexander Klinko
ilustrácie Alexander Klinko
3. vydanie

psychológia, motivácia,
192 s., čeština
hmotnosť: 287 g

mäkká väzba
stav: dobrý

6,40 €

*olepa*  in **S7S**

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat.

Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální?
Chcete vědět:

Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí?

Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte?

Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou?

Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky?

Proč pronášíte nejapné poznámky?

Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší?

Co vám brání v úspěchu?

Jak nejlépe využijete svou agresivitu?

Jak se vždy správně rozhodnete?

Jak ušetříte 2/3 své energie?

Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život?

Jak se vyrovnáte se svou minulostí?

Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí?

Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete?

Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu?

Odpovědi najdete uvnitř této knihy.
Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete...


ŽIVÍTE SE SPRÁVNOU PRACÍ?

Následujicí hloupost jsem vyčetl snad ve všech pozitivních knihách o úspěchu:

„Pokud děláte něco, co máte opravdu rádi, a myslíte-li pozitivně, peníze k vám přijdou automaticky.“

To je nesmysl! Pozor na tento příliš optimistický přístup. Dělat to, co máte rádi, rozhodně nestačí. Musíte splnit ještě něco.

Položím vám otázku:

Děláte to, co vás baví?

???

Pokud ano, pak je to dobré.

Nyní ale přidám další otázku:

Děláte to, co vás baví, a vynikáte v tom?

???

Pokud ano, pak je to moc dobré!

Jenže často spíše platí tento vztah:

Děláte to, co vás baví, ale nevynikáte v tom. A to není dobré!

Zde se láme chleba. Je totiž tragédie, pokud se například kluk s geniálním matematickým mozkem snaží stát špičkovým hokejistou. Hokej ho baví, ale nevyniká v něm. Nemá na něj talent. Pokud přesto chce uspět v hokeji a věnuje tomu dlouhá léta, znamená to totální ztrátu kontroly nad vlastním životem!

A pak není nic horšího než rodiče, kteří na matematiku nadaného kluka ničí tím, že z něj musí mít hokejového reprezentanta.

Pokud děláte to, co vás baví, ale nevynikáte v tom, pak časem budete mít v hlavě strašný bordel. Zaměříte se totiž špatným směrem. Nikdy nevyniknete, protože na to prostě nemáte. Nic nemůže být větší ztrátou času a energie, než když hudebně nadaný člověk zanedbá tento talent a naříká, že se nemůže stát velkým malířem.

Soustřeďte se na to, co umíte nejlíp. Tak získáte kontrolu nad svým životem. Vůbec nesouhlasím s těmi pozitivními žvásty, že nedostatek talentu dokážete nahradit delší praxí nebo větší pracovitostí. Já se přece nemohu postavit Jágrovi v hokeji, i kdybych trénoval mnohem usilovněji než on. A stejně tak on nemá talent na jiné věci.

Z toho vyplývá, že si musíte ujasnit, v čem vynikáte.

A víte, co je perfektní?

???

Životopisy úspěšných i neúspěšných lidí už mnohokrát dokázaly, že pokud se živíte tím, co vás baví, a zároveň v tom vynikáte, pak uspějete. Pak vůbec nezáleží na tom, na jaké startovní čáře jste začali. Zda jste postižení, nebo dokonale zdraví. Zda jste škaredí, nebo krásní. Jestli jste začali s tiky jako já nebo bez nohy nebo jste plešatí, tlustí, homosexuálové a podobně.

Pokud totiž děláte to, co vás baví, vynikáte v tom a vytrváte, je jen otázka času, kdy se dostanete na úroveň těch normálních lidí. A poté, co se jim vyrovnáte, vy dále stoupáte. Vy jste totiž zvyklí na sobě pracovat, a oni ne. Oni se už v naprosté většině případů ve svém vývoji zastavili. Už je nic nežene dopředu, protože nemají žádný systém nepohody. Pak už nevynikají oni, ale vy.

Dál než ostatní to dotáhnete za těchto podmínek:

To, co vás baví, spojte s tím, co umíte, a začněte se tím živit.

Pokud v něčem nevynikáte, přestaňte se tím živit, i když vás to baví.

Řešte jen věci, nad kterými máte kontrolu.

Neřešte věci, nad kterými nemáte kontrolu, a smiřte se s tím, že nad tím nemáte kontrolu.

Úspěšní lidé mají kontrolu nad tím, co ovlivní, a pak také mají dobrý pocit z té kontroly. Naprostá většina lidí si toto neuvědomuje. Mně to taky trvalo dlouhou dobu. Vystudoval jsem navrhování a výrobu nábytku. Bavilo mě to. Začal jsem se tím živit. Navíc jsem hodně pracoval. Já jsem v té fabrice i spal. Jenže jsem v tomto oboru nevynikal. Takže snaha a pracovitost mi byla úplně nanic. Pak jsem