Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

streda 2. mája 2018

TURČÁNY, VILIAM - PETRARCOV VAVRÍN

TURČÁNY, VILIAM

PETRARCOV VAVRÍN

Tatran, Bratislava, 1974
edícia Interpretácie (3)
1. vydanie, 2.000 výtlačkov
prebal Igor Imro
61-484-74

literárna teória, poézia
288 s., slovenčina
hmotnosť: 244 g

mäkká väzba, malý formát
stav: dobrý, vpisy ceruzou, knižničné pečiatky

1,50 €

*zukol2* in *H-2-8*

Centrom Turčányho práce je sama poézia, živá poézia Francesca Petrarcu, jeho Canzoniere, nie však chápaná staticky a osihotene, ale ako vnútorne dramatická zložka vývinovej dynamiky európskeho básnictva na úsvite tisícročia. Turčány ju vidí kontinuitne, preto pomerne obšírne vykladá i dokladá to, čo bolo v „modernej" (t. j. poantickej) poézii pred Petrarcom a aspoň stručne naznačuje, čo sa dialo s petrarcovským typom básne neskôr, nezabúdajúc, prirodzene, ani na našu kollárovskú podobu petrarkizmu zo začiatku 19. storočia.