Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

streda 2. mája 2018

BURANSKÝ, FRANTIŠEK - PORADCA ZÁHRADKÁRA

BURANSKÝ, FRANTIŠEK

PORADCA ZÁHRADKÁRA

Príroda, Bratislava, 1995
ilustrácie František Buranský
obálka Vlasta Lúčanová
1. vydanie
ISBN 80-07-00743-1

hobby, záhradkárstvo,
86 s., slovenčina
hmotnosť: 124 g

mäkká väzba
stav: veľmi dobrý

1,90 €

*zukol2*

Táto publikácia je prvá z novovzniknutej "Edície EKO". Mottom knihy sú dva výroky "Tvoja strava nech je tvoj liek" a "Veda o pôde je základ preventívneho lekárstva". Autor napísal publikáciu ľahkým, zrozumiteľným spôsobom. Záhradkárom odpovedá na otázky: Prečo ekologicky hospodáriť, čo je podstata a základ ekologického pestovania, vysvetľuje význam najdôležitejších rastlinných živín, zakladanie kompostu a biopareniska. Komentuje odporúčania pána Harrisona - autora knihy "Úroda bez chémie" a uvádza susedské vplyvy jednotlivých rastlín (rastliny, ktoré nemožno po sebe pestovať, rastliny, ktoré sa negatívne resp. pozitívne ovplyvňujú atď.). Zdôrazňuje ochranné funkcie koreninových a liečivých rastlín v záhrade, ako aj využitie ozdravujúcich účinkov niektorých rastlín. Z publikácie sa dozviete tiež o bioochrane pred rôznymi chorobami rastlín.