Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

nedeľa 1. júla 2018

ONDREJ, JULO - VÍŤAZ NENECHÁVA NIČ ALEBO AKO CHUTÍ NEMOC?!

ONDREJ, JULO
HORECKÝ, BRUNO

VÍŤAZ NENECHÁVA NIČ ALEBO AKO CHUTÍ NEMOC?!
Aforizmy Jula Ondreja s ilustráciami Bruna Horeckého

Asociácia lekárnikov Slovenska, Martin, 2012
ilustrácie Bruno Horecký
2.000 výtlačkov
ISBN 978-80-969047-9-2

humor
192 s., slovenčina
hmotnosť: 383 g

tvrdá väzba
stav: výborný

2,50 €

*BIB10* in **S6P**

JULO ONDREJ (59)
generálny riaditeľ Asociácie lekárnikov Slovenska, šéfredaktor časopisu Poradca lekárnika, novinár, esejista, aforista, autor článkov o manažmente a marketingu verejných lekární, o asertivite, o kreativite a o individualizácii človeka, autor kníh: Pred transfúziou (2005), V spätnom zrkadle (2006), Pod Kožu (2007), Tak kopni a uvidíš?! (2008), Dúhový labyrint (2009), Manéž za tárou (2010), Ak nezažiješ tak nevymyslíš (2010), Odeté, ale nahé (2011).

„Moc je ako lavína, ktorá vo svojej deštrukcii berie všetko a nenecháva nič! Je ako korisť, ktorá nikdy nebude patriť všetkým a ani nebude všetkým na úžitok. Nemoc tejto moci je v jej sile obľúbenosti anomálií a dezinformácií, ktoré využívajú fyzikálne veličiny plochy, tiaže, sily a rýchlosti na prevalcovanie ako dôvery, tak aj naivity s jediným cieľom, ako zmenšiť demokraciu. My s Brunom spúšťame lavínu moci aforizmov so želaním, aby bola moc čo najďalej od barbarstva. Tieto aforizmy by nás mohli naučiť prestať sa báť moci... Čo vy na to?!"

BRUNO HORECKÝ (45)
karikaturista, ilustrátor, pedagóg, šéfredaktor časopisu Fľak. Tisícky jeho karikatúr a komixových stripov bolo uverejnených v novinách a v časopisoch, nakreslil a ilustroval 16 kníh pre deti, satirikov, politikov, lekárnikov, humoristov, záchranárov a 6 knižiek pre Jula Ondreja.

„S Julom máme takú zvláštnu /ne/moc, že každoročne robíme spoločnú knižku. Ale ja sa z tejto spoločnej nemoci teším a budem ešte radšej, keď sa na nej pobavia aj naši čitatelia. Víťaz nenecháva nič, ale my sme pre vás nechali desiatky až stovky myšlienok na zasmiatie, ale aj na zamyslenie. Smejme sa dnes, lebo zajtra bude ešte horšie!"