Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

piatok 3. júna 2022

KORBEL, LADISLAV - Z NAŠEJ PRÍRODY - ŽIVOČÍCHY

KORBEL, LADISLAV

Z NAŠEJ PRÍRODY - ŽIVOČÍCHY

Príroda, Bratislava, 1981
ilustrácie a prebal Jindřich Krejča
1. vydanie, 30.000 výtlačkov
64-183-81

encyklopédie, zoológia,
345 s., slovenčina

tvrdá väzba s prebalom, veľký formát
stav: veľmi dobrý

PREDANÉ

*sampa*zoo*

Slovenskej čitateľskej verejnosti sa dostáva do rúk ďalší diel dvojzväzkového diela o živej a neživej zložke našej prírody spracovaný kolektívom pracovníkov Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci s akad. maliarom J. Krejčom.

Druhý diel tohto bohato ilustrovaného diela,, Z našej prírody“ je venovaný živočíchom. Podobne ako prvý diel, má všeobecnú a špeciálnu časť. Vo všeobecnej časti sa uvádzajú základné informácie o živočíchoch, o zoológii ako vednej disciplíne a jej najdôležitejších odvetviach, o vývoji živočíchov v geologických dobách, o pôvode, vývoji a zložení súčasnej stredoeurópskej fauny, ako aj o triedení živočíšnej ríše. Zberateľov iste zaujmú kapitoly o metódach používaných pri zbere a preparovaní jednotlivých druhov živočíchov, ako aj o zhotovovaní trofejí. Zaujímavé sú i kapitoly zapodievajúce sa zložením hlavných živočíšnych spoločenstiev v podmienkach strednej Európy, vzťahmi človeka k živočíchom, biologickým bojom v prírode, ochranou živočíchov a na druhej strane nebezpečnosťou niektorých živočíchov pre zdravie človeka.

Ťažisko knihy však tvorí špeciálna časť. Obsahuje 136 farebných tabúľ, na ktorých je zobrazených 1484 druhov živočíchov s príslušným stručným opisom. Druhy živočíchov sa uvádzajú v systematickom poradí od najnižších po najvyššie. Okrem všeobecne známych druhov sa uvádzajú i menej známe a menej atraktívne, s ktorými sa však človek stretáva vo vode, na brehu vôd, na lúkach, poliach, v lesoch a záhradách, v ľudských sídliskách, ale aj v domácnostiach. Medzi vyobrazenými druhmi sú mnohé, ktoré majú význam v zdravotníctve, poľnohospodárstve, lesníctve a i.

Okrem stručného opisu vyobrazeného druhu zameraného najmä na znaky, ktoré sa obrázkom nedajú vyjadriť, na výskyt, rozšírenie, hospodársky význam a pod., sa pre lepšie sprístupnenie problematiky čitateľom uvádza stručná charakteristika jednotlivých živočíšnych skupín.

Oba zväzky spolu predstavujú doteraz najkompletnejšie dielo o flóre, faune a neživej zložke prírody v slovenskej populárno-náučnej literatúre, ktoré poskytuje širokej čitateľskej verejnosti, ale najmä nastupujúcej generácii mladých biológov bohatý zdroj informácií.