Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

nedeľa 2. februára 2020

ERHART, ADOLF - INDOEVROPSKÉ JAZYKY

ERHART, ADOLF

INDOEVROPSKÉ JAZYKY
Srovnávací fonologie a morfologie

Academia, Praha, 1982
prebal Jaroslav Krouz
1. vydanie, 1.500 výtlačkov
21-079-82

jazykoveda
264 s., čeština
hmotnosť: 623 g

tvrdá väzba s prebalom
stav: dobrý, pečiatky v knihe

9,90 € PREDANÉ

*bib19* in *H-bar*FR

Zjištění, že hlavní jazykové skupiny Evropy a jižní Asie tvoří jednu rodinu — indoevropskou, patří k epochálním objevům 19. století. Vznik indoevropské srovnávací jazykovědy na začátku minulého století představuje základní mezník v dějinách bádání o jazyce — začátek vědecké lingvistiky. Metody historicko-srovnávacího studia jazyků se od té doby neustále zdokonalovaly a byly postupně aplikovány na všechny jazykové rodiny světa. Často se dokonce tvrdí, že historickosrovnávací jazykověda je nej exaktnější společenskovědní disciplína.

Kniha známého českého jazykovědce— indoevropeisty seznamuje s nej novějšími výsledky bádání o vývoji indoevropských jazyků včetně výsledků dlouholetého autorova bádání na tomto poli. Od jiných syntetických prací tohoto druhu se liší jednak důsledným uplatněním moderních lingvistických metod, jednak i tím, že se zabývá nejen „klasickým“ obdobím vývoje indoevropských jazyků, ale i jejich nej dávnější prehistorií (glotogonické úvahy, úvahy o vztazích k jiným rodinám) a na druhé straně i jejich novějším vývojem (typologické úvahy). Je určena především odborníkům v oblasti jazykovědy (obecné, slovanské, germánské, apad. ) a prehistorické archeologie, dále i vyspělejším studentům a aspirantům filologických oborů, může však posloužit i jako zdroj poučení filologicky vzdělaným laikům — jednak co se týká indoevropeistiky jako celku, jednak i o jednotlivých indoevropských jazycích, jejichž mluvnice a slovníky jsou často nesnadno přístupné (litevština, bethitština aj. ).