Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

streda 31. mája 2017

KIRST, HANS HELMUT - FABRIKA NA OFICIEROV 1 + 2

KIRST, HANS HELMUT

FABRIKA NA OFICIEROV 1 + 2
(Fabrik der Offiziere)

Slovesnký spisovateľ, Bratislava, 1987
edícia Retro (46)
preklad Vladimír Žabkay
obálka Ján Krížik
2. vydanie, 40.000 výtlačkov

beletria, román
336 s., slovenčina
hmotnosť: 530 g

mäkká väzba
stav: veľmi dobrý

0,50 € za obe spolu

*lupev* (in *085*)

Autor Fabriky na oficierov Hans Hellmut Kirst sa narodil 5. decembra 1914 v Osterode vo Východnom Prusku. Je známym spisovateľom a dramatikom NSR. V druhej svetovej vojne sa zúčastnil na viacerých vojenských výpravách a z týchto zážitkov čerpá námety pre svoju románovú tvorbu. Po roku 1945 bol najprv internovaný a neskôr vyskúšal viacero zamestnaní: pracoval ako cestár, záhradník, dramaturg a kritik. Prvú knihu vydal roku 1950, dodnes mu ich vyšlo tridsaťtri v celosvetovom náklade dvanásť miliónov exemplárov v dvadsiatich ôsmich jazykoch.

Pre Kirsta je typický zrozumiteľný, kolportážový štýl, humorné spracovanie príbehov a ustavičné vyrovnávanie sa s tragickou nemeckou minulosťou. Vo svojej tvorbe odsudzuje falošnú ideu „kamarátstva" a jej zástancov, vojakov a dôstojníkov, ktorí sa upísali fašizmu a slepú poslušnosť, nezmyselný fanatizmus a lož nadradili nad vlastné svedomie.

Na vojnovú školu vo Wildlingene nad Mohanom, kde z mladých práporčíkov vychovávajú dôstojnícky dorast, sa začiatkom roka 1944 dostáva nadporučík Karl Krafft. Veliteľ školy generálmajor Modersohn ho čoskoro poverí osobitnou úlohou: bude mať možnosť nahliadnuť do spisov vojenského súdu, aby vypátral vraha poručíka Barkowa. Tento školiteľ, člen dôstojníckeho zboru, zahynul totiž za zvláštnych okolností. Nacizmu oddaní fanatici chcú tragickú udalosť ututlať a označujú ju za nešťastnú náhodu. Modersohn je však presvedčený, že išlo o vraždu. Nájde Krafft páchateľa? Podarí sa mu ho usvedčiť? Nadporučík pomaličky spriada nitky, ktoré ho vedú k vrahovi, a odhaľuje pritom čitateľovi drsné i humorné stránky života nemeckých vojakov, atmosféru chlapského spoločenstva v kasárňach. Nakoniec úlohu splní a vrah neujde svojmu osudu. Krafft sa však rozhodne aj otvorene vystúpiť proti teroristickému fašistickému režimu. A za toto narušenie bezchybne fungujúcej masovej „produkcie" nových fašistických dôstojníkov, za to, že sa pokúsi prebudiť vo vojakoch uspaté svedomie, bude musieť zaplatiť vysokú cenu...