Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

streda 31. mája 2017

MADRID, PATRICK - PREKVAPILA ICH PRAVDA

MADRID, PATRICK

PREKVAPILA ICH PRAVDA
(Surprised by truth)
Jedenásť konvertitov podáva biblické a historické dôvody, prečo sa stali katolíkmi

Lúč, Bratislava, 2006
preklad Pavol Petrík
obálka Ľudmila Králiková
1. vydanie
ISBN 80-7114-589-0

 náboženská literatúra,
288 s., slovenčina
hmotnosť: 290 g

mäkká väzba
stav: veľmi dobrý

2,70 €

*lupev* (in *110*)

Zostavovateľ knihy Patrick Madrid v úvode knihy napísal: „Ak nie ste katolíkom, modlím sa, aby vám táto kniha pomohla uvedomiť si, že Katolícka cirkev je Cirkev, ktorú založil Ježiš Kristus a on vás volá, aby ste do nej vstúpili. Privítame vás s otvoreným náručím! Ak ste katolíkom, dúfam, že táto kniha vás inšpiruje k väčšej horlivosti a láske k našej svätej katolíckej viere a pripraví vás, aby ste sa o túto vieru delili s inými. Radujme sa z Božieho milosrdenstva a láskavosti, keď budeme čítať a uvažovať o týchto svedectvách. V modlitbe budeme myslieť na všetkých, ktorých ešte musí prekvapiť pravda.“

Ľudia, ktorí v tejto knihe vydávajú svedectvo o svojej ceste do Katolíckej cirkvi, prešli veľmi ťažkú cestu. Boli hlboko veriacimi členmi rôznych protestantských cirkví, no všetci prežívali, že im niečo chýba. A tak to hľadali. Niektorí vyše dvadsať rokov! A boli veľmi prekvapení, keď to, čo hľadali – domov, istotu pri výklade Písma, krásu nebeskej liturgie,... – našli tam, kde to vôbec nečakali. V Katolíckej cirkvi. Príbehy ich „ciest do Ríma“ sú napínavé takmer ako detektívka. Nebolo pre nich ľahké vzdať sa učenia, názorov a postojov, v ktoré verili a v ktorých boli väčšinou od detstva vychovávaní. Bola to pre nich cesta utrpenia. No získali bohatú odmenu.