
A TUDOMÁNY HULLÁMHOSSZÁN
RTV Minerva, Budapest, 1976
ISBN 963-223-065-5
veda, zdravie
260 s., maďarčina
hmotnosť: 309 g
mäkká väzba
stav: dobrý
0,30 € DAROVANÉ
*R03*
„Sohasem hittem volna, hogy ezt a könyvet elolvashatom” — írja az első olvasó a könyv kéziratának elolvasása után. Magyarországon ő az egyetlen olyan ember, aki saját, nagyon nehéz agyműtétjének hiteles történetét tudta meg a hozzá eljuttatott lapokról. A könyv a nyitott koponyától indul el és végigvezeti az olvasót az emberkutatás aktuális kérdésein. Az emberi lényeg felderítését kutató neves magyar és külföldi tudósok vitáiról ad képet. A szerző ír az emberkutatás ellenőrzéséről, az életpálya gyümölcseiről, az emberi emlékezésről és a szürkeállományról, az emberi agykéreg rejtélyeiről. Olyan kérdésekre is választ keres, hogy úrrá válik-e a technika az ember felett, vagy: mi jelenti ma az értéket a műveltségben?
A „Mit rejteget a szürkeállomány?” című fejezetben Max Frisch svájci író, Michel de Bakey professzor „a világ szívsebésze", a polimerkémia kiemelkedő tudósa Goodman professzor, Anochin szovjet akadémikus, Petrovszkij akadémikus a Szovjetunió egészségügyi minisztere, Bechtereva leningrádi agykutató professzor beszélnek munkájukról, eredményeikről.
E kötetben jelenik meg először az az interjú, amelyet Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudós adott „A kutatás tárgya az ember” című rádióvita záróadásában.
A könyv előszavát Erdey-Grúz Tibor, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke írta.