Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

utorok 18. októbra 2022

PALOUŠ, RADIM - SVĚTOVĚK

PALOUŠ, RADIM

SVĚTOVĚK
Hypotéza o konci novověku, ba o konci celého eurověku a o počátku světověku

Vyšehrad, Praha, 1990
obálka Jan Solpera
1. vydanie
ISBN 80-7021-051-6
 
filozofia
96 s., čeština

mäkká väzba
stav: dobrý

PREDANÉ

*svama2*fil*

Prof. PhDr. Radim Palouš (1924) absolvoval filozofickou fakultu UK, kde byl žákem Jana Patočky. Doktorát filozofie získal v r. 1948 rigorózní prací „Masarykovo filosofické mládí“. Aby mohl jako nemarxista působit ve školství, vystudoval chemii na přírodovědecké fakultě Vysoké školy pedagogické v Praze a v letech 1957 až 1977 působil jako vysokoškolský učitel. V šedesátých letech se postupně vracel ke svému původnímu zaměření — filozofii. Cesta vedla přes didaktiku chemie k filozofii výchovy. V roce 1967 se habilitoval prací „Škola moderního věku“. Jako jeden z prvních signatářů Charty 77 byl s okamžitou platností propuštěn. V následujících letech patřil k čelným představitelům nezávislého občanského hnutí a nezávislé kultury — podílel se na samizdatové ediční činnosti a přednášel filozofii výchovy v bytových seminářích. V roce 1982 byl mluvčím Charty 77. K jeho významnějším pracím náleží „Škola stáří“ („Die Schule der Alten“, Henn Verlag 1979) a „Čas výchovy“ (Křesťanská akademie, Řím 1987). Začátkem roku 1990 byl zvolen rektorem Univerzity Karlovy. V dubnu téhož roku byl jmenován členem Papežské rady pro kulturu.