Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

utorok 18. decembra 2012

A BHAGAVAD-GÍTA

A BHAGAVAD-GÍTA
ÚGY, AHOGY VAN

The Bhativedanta Book Trust, 1993
ISBN 91-7149-194-5
2. vydanie

literatúra staroveká, eposy
942 s., far. obr., maďarčina, sanskrt
hmotnosť: 1075 g

tvrdá väzba
stav: veľmi dobrý

3,00 € PREDANÉ!

*119*


Ő Isteni Kegyelme A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda:

„Nem fedeztem fel és nem találtam ki semmi újat. A Bhagavad-gítát úgy adtam elő, ahogyan van, ennyi az egész.'
Albert Einstein:

„Amikor a Bhagavad-gítát olvasom, azt kérdezem magamtól, hogyan teremtette Isten az univerzumot. Minden más feleslegesnek tűnik."
Mahatma Gandhi:

„Amikor csalódás ér, és már a remény halvány sugarát sem látom, akkor a Bhagavad-gítához fordulok. Rálelek egy-egy versre, és hamarosan mosolyra derülök magamban a tengernyi bánat közepette. Kívülről nézve tragédiákkal teli az életem, de a Bhagavad-gítá tanításának köszönhetően mindez nem hagyott bennem maradandó nyomot."
G.W. Hegel:

„A lenyűgöző Bhagavad-gítá határozott képet ad, segítségével felfoghatjuk az indiai vallás és filozófia egészét és végső célját.
Thomas Merton:

„A Gítát India vallásos kultúrája legfőbb irodalmi alapjának tekinthetjük. Ez a fordítása és magyarázata szintén örök érvényességét bizonyítja. Bhaktivedanta Swami azt a hasznos figyelmeztetést hozza el a Nyugatnak, hogy a mi magasan aktivizált és egyoldalú kultúránk olyan krízissel került szembe, amely önmegsemmisítéssel végződhet, mert nélkülözi egy hiteles metafizikai tudat belső mélységét. E mélység nélkül erkölcsi és politikai kijelentéseink nem többek puszta szavaknál."