Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

pondelok 18. septembra 2023

ARMSTRONG, KAREN - DEJINY BIBLIE

ARMSTRONG, KAREN

DEJINY BIBLIE
Od ústnej tradície do súčasnosti
(The Bible The Biography)

Slovart, Bratislava, 2010
preklad Milan Thurzo
1. slovenské vydanie
ISBN 978-80-556-02967

náboženská literatúra, náboženstvo, Biblia
232 s., slovenčina

tvrdá väzba
stav: dobrý, bez prebalu

5,50 €

*inc*nab*

Biblie, v ktorej sa Boh nazýva striedavo "Jahve" a "Elohim". Sleduje vývoj tak hebrejskej Biblie, ako aj Novej zmluvy, aby poukázala na rôznorodé vplyvy, ktoré pomáhali pri formovaní týchto posvätných textov. Vychádzajúc zo židovského vyznávania midrašu a kresťanského kultu Ježiša a pokračujúc vplyvom Pavlových listov na reformáciu a manipuláciou Zjavení zo strany kresťanských fundamentalistov, autorka približuje kontexty, v akých treba rozumieť a vysvetľovať týchto šesťdesiat šesť kníh, objasňuje tiež sociálne potreby, na ktoré knihy reagujú. Súčasne poukazuje na nekompetentné a paradoxné postupy, ktoré neprestajne ovplyvňujú naše chápanie Biblie.Biblie, v ktorej sa Boh nazýva striedavo "Jahve" a "Elohim". Sleduje vývoj tak hebrejskej Biblie, ako aj Novej zmluvy, aby poukázala na rôznorodé vplyvy, ktoré pomáhali pri formovaní týchto posvätných textov. Vychádzajúc zo židovského vyznávania midrašu a kresťanského kultu Ježiša a pokračujúc vplyvom Pavlových listov na reformáciu a manipuláciou Zjavení zo strany kresťanských fundamentalistov, autorka približuje kontexty, v akých treba rozumieť a vysvetľovať týchto šesťdesiat šesť kníh, objasňuje tiež sociálne potreby, na ktoré knihy reagujú. Súčasne poukazuje na nekompetentné a paradoxné postupy, ktoré neprestajne ovplyvňujú naše chápanie Biblie.