štvrtok 15. novembra 2012

ABD-RU-SHIN - LAO-C´

ABD-RU-SHIN
(Oskar Ernst Bernhardt)

LAO-C´
Život a působení připravovatele cesty v Číně
(Lao-Tse, Leben und Wirken des Wegbereiters in China)

Verlag Alexander Berenhardt, Vomperberg, 1994
1. vydanie
ISBN 3-87860-217-0

filozofia, náboženstvá východné
266 s., čeština
hmotnosť: 590 g

tvrdá väzba, papierový prebal, veľký formát
stav: výborný, nepoužívaná

4,00 € PREDANÉ!

*098*

Kto bol ABD-RU SHIN? Kto bol LAO-C´?


Pět knih o osudech připravovatelů cesty z knižní řady Stiftung Gralsbotschaft

Knihy o připravovatelích cesty pro Slovo Pravdy umožňují vytušit veliké a jednotné vedení, jehož pomocí mělo být lidstvo během tisíciletí stupeň za stupněm přivedeno k poznání Světla.

To bylo úkolem:

Hjalfdara v předhistorické době Zoroastra v Íránu Lao-c’eho v Číně Buddhy v Indii Mohameda v Arábii

Nauky přinesené kdysi jejich prostřednictvím byly lidstvu dány Bohem. Byly přesně přizpůsobeny jednotlivým národům a zemím a zformovány s ohledem na jejich tehdejší duchovní zralost.

Pozemský život, bytí a působení ve službě Světlu a vroucí vnitřní usilování těchto osobností jsou vylíčeny bez příkras a lidských výmyslů, takové, jaké skutečně byly. Nadešla totiž doba, kdy se kruh všeho dění uzavírá a kdy má byt vydáno svědectví o Pravdě, jež byla lidmi deformována.

Nezaujatý čtenář vycítí, že se před ním otevírají nové duchovní cesty.

LAO-C’

Kniha představuje Lao-c’eho jako duchovního vůdce čínského národa. Čtenář je seznamován s důležitými okamžiky z mudrcova života, s jeho učením o Bohu, »Vzne-šeném«, a zákonech působících ve stvoření.

Lao-c’ byl pro svoji úlohu různými cestami připravován již od narození. Jeho vědění se ještě více prohloubilo a upevnilo v tibetském klášteře, kde nakonec dosáhl hodnosti lámy. Později se stal osobním přítelem, duchovním učitelem a rádcem císaře Chou Čoua. Svým učením o »Vznešeném« a radami při správě říše přispěl k duchovní i mravní obrodě lidu Říše středu. Ušlechtilost Lao-c’ova učení, jehož myšlenky se dochovaly ve spisu Tao te ring, vyniká zejména při srovnání s naukou filozofa Kon Fu-c’a.