Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

piatok 23. marca 2012

MOHÁSOVÁ, LÍVIA - MOZAIKA MOJHO JA

MOHÁS, LÍVIA

MOZAIKA MOJHO JA
(Találkozás önmagunkkal)

Smena, Bratislava, 1982
edícia Križovatky
1. vydanie, 4.700 výtlačkov

psychológia
160 s., slovenčina
hmotnosť: 185 g

mäkká väzba
stav: vynikajúci, ako nová, nepoužívaná

1,10 €
Kto je LÍVIA MOHÁS ? (hun.)

*087*




Autorka Lívia Mohásová venuje knihu tým, ktorí chcú pochopiť, ovládnuť vlastnú osobnosť a ovplyvniť jej psychický vývin. Načrtáva citovú škálu človeka, hovorí o tajomstvách mozgu, rozoberá otázku komunikácie medzi ľuďmi, plánovanie budúcnosti, uvedomenie si schopností pri voľbe povolania. Rozprávanie ilustruje na príkladoch z psychiatrie, histórie, literatúry, uvádza praktické odporúčania a spôsoby, ako odhaliť vlastné záujmy a schopnosti a ako ich zdokonaľovať.

Rozsiahlu časť venuje vplyvu kultúry na emocionálny vývin jednotlivca a objasneniu niektorých spoločenských potrieb človeka. Vychádza z predpokladu, že človek potrebuje pocit bezpečia, informuje o spôsoboch upevnenia sociálnej istoty, radí, ako ovládať a usmerňovať emócie, aby náš vzťah k ostatným bol priaznivý. Autorka presviedča, že aj úprimnej pozornosti sa treba učiť. Vyzdvihuje potrebu tolerantného správania. Človek víta, keď sa k nemu ľudia správajú tolerantne, pretože len v ich spoločnosti sa vie uvoľniť, vie sa správať spontánne, úprimne, prirodzene. Ďalším spôsobom utvárania pozitívneho postoja je veselosť. Odporúča osvojiť si sklon niektorých ľudí k veselosti, k prostej radosti. Skúma vzťah emócií k inteligencii a konštatuje, že vysoká inteligencia ešte nie je zárukou bezkonfliktového života.

V závere autorka privádza čitateľa k zamysleniu, či si vie dobre zadeliť čas, aby mu stačil na povinnosti, rozvíjanie priateľských vzťahov, hlbšie pestovanie záujmov. Vyvracia názory ľudí, ktorí svoje neúspechy zvaľujú na rodinu, prostredie či učiteľov a očakávajú, že im niekto nájde miesto v živote. Iste, tieto činitele ovplyvňujú náš život, ale v konečnom dôsledku konať musí každý sám.