Vitajte v mojom antikvariáte!

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Prírastky kníh na e-mail" v ľavom stĺpci a na váš e-mail príde maximálne jedna správa denne.

Alebo sa staňte členom stránky na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/ripakovantikvariat/
Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie.

Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na
riporipo@gmail.com
Postup bude nasledujúci :

a.) uveďte tituly, o ktoré máte záujem
b.) uveďte Vašu adresu, prípadne telefón
c.) skontrolujem dostupnosť kníh a následne vám pošlem pokyny na platbu vopred. Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam.
d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby.
e.) Po obdržaní platby na môj účet vám knihy do troch dní posielam

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

štvrtok 15. marca 2012

GOFFMAN, ERVING - A HÉTKÖZNAPI ÉLET SZOCIÁL PSZICHOLÓGIÁJA

GOFFMAN, ERVING

A HÉTKÖZNAPI ÉLET SZOCIÁL PSZICHOLÓGIÁJA
Tanulmányok

Gondolat, Budapest, 1981
ISBN 963-280-614-X
5.500 výtlačkov

psychológia, psychológia sociálna, filozofia, sociológia
788 s., maďarčina
hmotnosť: 625 g

tvrdé väzba, papierový prebal
stav: veľmi dobrý

1,90 €  DAROVANÉ

*070*
Viete, že ERVING GOFFMAN bol jeden z najvplyvnejších sociológov 20. storočia ?


A modern társadalomkutatás egyik legszínesebb és irányzatokba igen nehezen besorolható képviselőjének tanulmányait veszi kezébe az olvasó. Erving Goffman népszerűségének „titka" talán az, hogy rendszeresen bontja ki a hétköznapi élet „pszichológiáját", a mindannyiunk által természetesnek elfogadott és nem vizsgált rítusok, érintkezési sémák mögött rejlő dramaturgiai szabályokat és stratégiákat, s mindezt rendkívül élvezetesen, olvasmányosan teszi. Vállalja a hétköznapi élet „szentségeinek" profanizálását, a tapintatlan érdeklődést a mindennapok gyakorlatába belemerült egyén viselkedése iránt, a „kegyeletsértő" következtetéseket. Mindehhez lemond a szociálpszichológiában honos „objektív", mind a kutatónak, mind a tárgyként vizsgált egyéneknek egyfajta védelmet biztosító kísérleti módszerekről. Olyan fenomenologikus stílusú elemzésmódot alakít ki, amely az emberi kapcsolatok, interakciók „mikroelemzésére" összpontosít.

Válogatásunkban helyet kaptak Goffman eddigi alkotópályájának jellegzetes tématerületei, a hétköznapi élet jelenségeinek elemzésén kívül a totális intézményrendszerek működésével kapcsolatos fejtegetései (köztük az elmekórtanban azóta a szociálpszichiátria egyik alapkövévé vált stigmatizáció-elmélet), valamint a munkássága újabb szakaszára jellemző szociolingvisztikai jellegű írások. A kötetet László János Goffman pályáját bemutató és értékelő utószava, valamint a szerző eddigi műveinek jegyzéke egészíti ki.