Vitajte v mojom antikvariáte!

na FACEBOOKU - https://www.facebook.com/ripakovantikvariat/

Chcete mať prehľad o najnovších prírastkoch? Zadajte svoju e-mailovú adresu do kolónky "Follow by Email" vpravo hore. Alebo sa stanete členom stránky na Facebooku. Vyberte si to, čo je Vašej duši najbližšie. Ak sa Vám niečo zapáči, napíšte mi na riporipo@gmail.com. Postup bude nasledujúci :

a.) uvediete Vašu adresu b.) hmotnosť knihy pre výpočet poštovného - do 500 g - cena 1,60 € listová zásielka doporučene II. Trieda. Ak bude hmotnosť zásielky vyššia, vždy platia cenníky zásielok Slovenskej pošty c.) vyberiete si banku, do ktorej zaplatíte za knihu a zásielku (mBank resp. ČSOB). Na dobierku, po zlých skúsenostiach, neposielam. d.) Dáte mi avízo o zrealizovaní platby. Môžeme sa dohodnúť i na osobnom prebratí zásielky v Košiciach. e.) posielam zásielku f.) tešíte sa z knihy g.) čítate ..)

Jednoduché, však? )

ANTIKVÁRIUM (magyarul)

Ha Magyarországról van, és bármelyik könyv érdekelné, kérjük írjon a riporipo@gmail.com címre. A könyvek küldhetök postán. Ha átutazóban van Kassán, a megrendelt könyveket személyesen is átveheti.

streda 2. mája 2018

CHARRIERE, HENRI - MOTÝĽ 1

CHARRIERE, HENRI

MOTÝĽ 1
(Papillon)

Slovenský spisovateľ, Bratislava, 1990
preklad Ružena Žiaranová-Dvořáková
edícia Retro (59)
oálka Ján Krížik
3. vydanie, 100.000 výtlačkov
ISBN 80-220-0231-3

beletria, román,
256 s., slovenčina
hmotnosť: 228 g

mäkká väzba
stav: veľmi dobrý

0,50 €

*zukol2*

Kniha bývalého galejníka z Francúzskej Guayany Henriho Charriéra sa rozchytala vo Francúzsku týždeň po vyjdení, za krátky čas sa ocitla na prvom mieste v rebríčku svetových bestsellerov a v priebehu necelého roka vyšla v deviatich vydaniach. Tento parížsky dobrodruh, v podsvetí prezývaný Motýľ, bol roku 1931 ako dvadsaťpäťročný odsúdený za nespáchanú vraždu na doživotie a celých trinásť rokov prežije v pekle galejí. Jediné, čo mu pomáha udržať sa v dobrej psychickej a fyzickej kondícii, je nesmierna túžba dostať sa na slobodu, pričom ho neodradí nič, ani kruté, neľudské tresty, ktoré nasledujú po každom neúspešnom úteku. Podarí sa mu to až roku 1944 a svoj nový domov nájde vo Venezuele, kde sa ako počestný občan opäť zaradí do normálnej ľudskej spoločnosti. Keď sa po dvadsiatich štyroch rokoch chytí pera, aby zvečnil svoje neuveriteľné osudy a zobrazil hrôzy trestaneckých táborov, ktoré sú nedôstojné akéhokoľvek kultúrneho národa, vzniká originálne dielo, čo zaujme nielen rozprávačským majstrovstvom, ale nepochybne aj darom autora vniesť do autentických príbehov umeleckú presvedčivosť.

Meno Henriho Charriéra -moderného Monte Christa - sa stalo synonymom nezlomnosti, ľudskej viery a vôle, vzbudzuje rešpekt k človeku schopnému prekonať nemožné a jeho kniha, ktorú písal sám život, ani rokmi nestráca nič zo svojej pravdivosti a pútavosti.